Obserwacja


Wazne jest obserwowac otaczajacy nas swiat. Pomysł może się pojawic obserwujac  wlasne otoczenie, na przyklad, gdy zobaczymy ciekawa rosline, zachwyci nas jakis element architektoniczny czy spodoba nam sie jakies zestawienie kolorystyczne na ubraniu mijajacej osoby na ulicy.

 

 

Katalog inspiracji


Pomocne jest tworzenie wlasnego katalogu z tym co nas zainspirowalo.
Posiadam katalog zarowno w wersji  folderu w moim komputerze jak i fizyczny ze zdjeciami, ktore mnie zafascynowaly czy z wycietymi z czasopism ilustracjami, ktorych kolorystyka czy kompozycja zwrocily moja uwage. Czesto wracam do nich I za kazdym razem znajduje nowe inspiracje.
Robmy szkice pomyslu i zapisujmy mysli, ktore mozemy pozniej rozwinac.

 

 

Technika i styl


Dobrze jest poprobowac roznych technik i sprawdzic w jakiej czujemy sie najlepiej. Jesli bedziemy pracowac w technikach, ktore daja nam przyjemnosc i nie sprawiaja trudnosci, bedzie to widoczne w naszych pracach i efekt bedzie na pewno duzo lepszy jak przy meczonych pracach w technikach, ktorych po prostu nie czujemy.
Tworzac wiele prac w technice, ktora polubimy, wypracujemy sobie styl, ktory stanie sie nasza rozpoznawalna marka.

 

 

Znaczenie skali


Pamietajmy o tym, ze wzory na duze powierzchnie bedzie sie roznil skala od wzorow na artykuly o malej powierzchni.
Zaprojektowany motyw na np okleine scienna i tapete moze posiadac wiele elementow i szczegolow, ktore po zmniejszeniu skali zgubia sie i moga przestac byc czytelne.

 

Kilka porad dla ciebie